Mevr. Amerika toont de ruimtes van beroemde feministen en antifeministen uit de jaren 70

Voor de miniserie over het controversiële Equal Rights Amendment creëerde productieontwerper Mara LePere-Schloop zowel conservatieve keukens als het hoofdkantoor van Gloria Steinem's Mevr. tijdschrift

Als productieontwerper wekt elk nieuw project de verbeelding en (hopelijk) vreugde. Maar Mara LePere-Schloop zal altijd een speciaal plekje in haar hart hebben Mevr. Amerika- de inzichtelijke nieuwe miniserie (die woensdag 15 april in première gaat op Hulu) die de beweging beschrijft om de Equal te ratificeren Rechtenwijziging in de jaren 70, gezien door de ogen van een groep feministen aan de ene kant en trotse huisvrouwen aan de andere.

"Mijn moeder maakte een groot deel uit van de vrouwenbeweging en mijn beide ouders waren politiek actief", zegt LePere-Schloop (die eerder werkte aan Django Unchained) legt uit Architecturale samenvatting. “Na de verkiezingen van 2016 denk ik dat er zoveel problemen waren die ons zwaar drukten. Deze serie gaf ons op de kunstafdeling de kans om het verleden opnieuw te onderzoeken en onze huidige frustraties op een creatieve manier naar buiten te brengen. "

Het thuiskantoor van conservatieve activiste Lottie Beth Hobbs in Texas, opgericht op locatie in Toronto.

Foto: Michael Gibson / FX

Ze had voldoende materiaal om mee te werken. Elk van de negen afleveringen concentreert zich op een andere figuur uit die tijd, waaronder de fervente conservatieve Phyllis Schlafly (Cate Blanchett), activist en journalist Gloria Steinem (Rose Byrne), congreslid Shirley Chisholm (Uzo Aduba) en feministische auteur Betty Friedan (Tracey Ullman). De actie speelt zich af tussen 1971 en 1980, terwijl de vrouwen respectvol plannen en lobbyen van de buitenwijken van Illinois naar de kosmopolitische straten van New York City tot politieke kantoren in Washington D.C., tot de National Women’s Convention in Houston. (Al het bovenstaande is gefilmd in Toronto.) "We wisten dat we te maken zouden hebben met veel verschillende locaties", zegt ze. "Dus de uitdaging was hoe elk van deze mensen geïndividualiseerd kon worden en hen gerealiseerde omgevingen kon bieden die hun persoonlijkheid vooruit helpen."

De woonkamer van de familie Schafly, gecreëerd op locatie in Toronto.

Foto: Michael Gibson / FX

Het middelpunt van het ensemble is Schlafly, de echtgenote uit het Midwesten en moeder van zes en machtige organisator van een antifeministisch contingent. Haar thuisbasis is overspoeld met bleke pastelkleuren, wat haar verdediging van haard- en gezinswaarden onderstreept. "Conservatieve vrouwen leven in een wereld die wat traditioneler is, dus ons kleurenpalet stamt uit de jaren vijftig", zegt LePere-Schloop. Veel van de klassieke meubels uit die tijd waren afkomstig uit Detroit, terwijl de volledig functionele boxtelevisie - vaak afgestemd op het nieuws - in de woonkamer werd verzonden vanuit een prophouse in Los Angeles. (“De meeste tv's zouden de grens oversteken en niet werken. Het was de vloek van ons bestaan! ”)

Omdat het huis in de voorsteden van Schlafly de enige constante is in het zich ontwikkelende drama, waren LePere-Schloop en haar team daar voor details. Voor het behang hebben ze vintage prints aangeschaft en gescand en vervolgens “digitaal verbeterd en geprint onszelf." Het vierkante patroon, aardetinten keukenlinoleum was gebaseerd op echte archieffoto's van de Schlafly residentie. "Het wordt niet meer gemaakt, dus we hebben het door onze grafisch ontwerpers laten tekenen", zegt ze. "Het bracht ons terug naar de huizen van onze grootouders. We willen dat het publiek de emotie heeft dat ze teruggaan in de tijd. "

Het mannelijke decor van de familiekamer Schlafly, in tegenstelling tot de kleurrijke en vrouwelijke keuken, illustreert de strikte rolpatronen in het huishouden.

Foto: Michael Gibson / FX

De keuken van Phyllis is ook aan de buitenkant vrouwelijker, vergeleken met het hol met houten lambrisering van haar advocaat-echtgenoot (John Slattery) - een esthetisch contrast dat de machtsstructuur tussen de seksen benadrukt. LePere-Schloop paste hetzelfde principe toe op de kantoren van politici: de Republikeinse Amerikaanse vertegenwoordiger Phil Crane (James Marsden) heeft een ruimte gevuld met ingelijste diploma's en certificaten aan de muur, terwijl het kantoor van vertegenwoordiger Bella Abzug (Margo Martindale) is versierd met kleurrijke schilderijen, posters en foto's van haar met haar bestanddelen. "Over het algemeen is het om te laten zien dat mannen prestaties waarderen en dat vrouwen meer te maken hebben met levenservaringen", legt ze uit.

Gloria Steinem (gespeeld door Rose Byrne) op het hoofdkantoor van Mevr. tijdschrift.

Foto: Sabrina Lantos / FX

Ontdek AD PRO

De ultieme bron voor professionals in de ontwerpindustrie, aangeboden door de redactie van Architecturale samenvatting

Pijl

Steinems decor van dag tot nacht was een fascinerende mix van elementen. Haar bruisende Mevr. tijdschriftenbureaus in New York City zijn hypermodern en rijk gestructureerd om haar progressiviteit te illustreren. Maar thuis? Na talloze onderzoeksmaterialen te hebben doorgenomen: “We maakten grapjes op onze afdeling dat Gloria een nieuw ontwerp heeft gemaakt haar appartement gebaseerd op de fasen van de maan, omdat ze voortdurend opnieuw inrichtte, ”LePere-Schloop zegt. Tijdens een bepaalde periode besloot Steinem dat de kleur van haar bank er identiek uit moest zien als haar zware woonkamer gordijnen: "Het is interessant omdat we haar als los en bohemien beschouwen, maar ze vond het ook leuk om bij haar te passen meubilair."

Congreslid Bella Abzug (gespeeld door Margo Martindale) in haar kantoor.

Foto: Sabrina Lantos / FX

Dat zegt LePere-Schloop inderdaad Mevr. Amerika stelt kijkers in staat om via hun inhoud en stijl over deze leiders te leren. "Er zijn zoveel fascinerende vrouwen op het scherm", zegt ze. “Ik hoop dat onze afdeling goed werk heeft geleverd door hun werelden uit te werken en ze opnieuw te contextualiseren, zodat het publiek zich op een ander niveau met hen kan verhouden. Dit zijn niet alleen pictogrammen; het zijn echte vrouwen. "

instagram story viewer