7 Binnenhuisarchitecten Koop de Mario Buatta-veiling

Rose Tarlow, Miles Redd, Robert Couturier en meer bekijk de catalogus van Sotheby's voorafgaand aan de uitverkoop van deze week

Met een tentoonstelling nu in gebruik, Sotheby's is thuis bezig met de voorbereiding op de aanstaande Mario Buatta verkoop. De veiling van de collectie van de overleden decorateur, die donderdag en vrijdag plaatsvindt in New York, zal zeker nauwlettend in de gaten worden gehouden door leden van de interieurontwerpgemeenschap. Om de uitgebreide catalogus beter te begrijpen, nam AD PRO contact op met zeven topontwerpers (en toegewijde Buatta-fans) om te vragen waarop ze wilden bieden. Hier is het vermoeden dat er meer dan een paar biedoorlogen zullen uitbreken als de loten het blok halen.

De blauwe strikken, te zien in Mario Buatta's eigen woonkamer.

Foto: met dank aan Sotheby's

Alex Papachristidis

“Het is moeilijk om een ​​favoriet te kiezen - er zijn zoveel mooie dingen om uit te kiezen. Maar het kavel dat voor mij buitengewoon bijzonder is, is 497, het paar 19e-eeuwse Venetiaanse spiegels, dat Mario kocht uit de collectie van Nancy Lancaster. Nancy's ongelooflijke gele salon in Londen was een inspirerende kamer voor zowel Mario als mijzelf. Ik had het geluk dat geweldige interieur te zien waar ik altijd van heb gehouden. "

Rose Tarlow

“Er zijn zoveel prachtige porseleinen serviezen. Ik wil ze allemaal voor mijn tafel, die het zich zeker zou kunnen veroorloven om wat minder saai en fantasierijker te zijn. Ik hou van de visgezichten (veel 484 en 485) terwijl ik visobjecten verzamel - vraag me niet waarom. Er zijn tientallen lakstukken in de verkoop die van uitstekende kwaliteit zijn, evenals prachtige lampen en tapijten. Het is een schatkist met begeerlijke rijkdom. "

Jong Huh

"Ik sta er gewoon versteld van dat Mario Buatta het [hoofdeinde, valletjes en bedkleden] uit zijn showhuiskamer uit 1975 heeft gered (Kavel 343). Als ontwerper begrijp ik de hamster van binnen, maar ik had nooit gedacht dat hij een bed van 45 jaar geleden zou hebben bewaard! [Wij allemaal] kennen het bed, zoals we het op de hoes van hem hebben gezien boek en in veel tijdschriften en Instagram-posts. Een deel van mij is ook geïntrigeerd door het paar originele Floral Bouquet chintz-gordijnen (Perceel 159). Mario was tenslotte de Prins van Chintz! Maar afgezien van de mogelijkheid om een ​​stukje geschiedenis te kopen, is het vermeldenswaard dat Mario een uitgebreide collectie prachtig porselein en aardewerk had. De grote set Dodie Thayer slawaren (Kavel 202) zal zeker een biedoorlog veroorzaken. "

Beata Heuman

"Al mijn favoriete stukken uit de uitverkoop, zoals een dambordtafel (Kavel 719) en een paar staande lampen van palmblad (Kavel 737) - een romantische, theatrale kwaliteit hebben. Ik zoek dit soort items vaak wanneer ik een kamer ontwerp. Het is spannend om ruimtes te creëren die een beetje als een fantasie aanvoelen. Mario Buatta [zei ​​ooit] dat het verzamelen van items een weerspiegeling was van wat hij als kind verlangde maar niet kreeg, en op de een of andere manier de kavels die ik zou uitkiezen -341, 935, 941, 956- lijkt mij dat ook voor te stellen. Ze zouden er allemaal geweldig uitzien in een oranjerie waar je een ontspannen middag zou kunnen doorbrengen met het nippen van vin santo en het lezen van Henry James. "

Robert Couturier

'Ik zou de boeken. Ik denk dat boeken de beste manier zijn om iemands ziel te bereiken en ik hou van de breedte van Buatta's interesses. Ik heb Mario nooit goed gekend, maar heb hem altijd leuk gevonden en vond hem erg aardig en grappig! Hij had inderdaad een levendige, lieftallige en gecompliceerde ziel. Misschien wel de meeste decorateurs. "

Perceel 184, inclusief twee verrukkelijke aspergedozen.

Foto: met dank aan Sotheby's

Adam Charlap Hyman

"Terwijl ik in de verleiding kom door het paar zoete gerechten met schelp en koraal (Kavel 490), aardewerk blauw en witte vogelkooi (Kavel 112), aspergedozen van aardewerk (veel 183 en 184), en meer, ik denk dat ik de iconische blauwe zijden strikken nodig heb (Kavel 82). Behalve dat ik altijd van strikken hield bij het decoreren en genieten van complexe ophangsystemen, [denk ik] zijn dit echt kunstwerken, om zo te zeggen. Voor mij belichamen ze die uitbundige, humoristische, extreme en decadente geest van de jaren 80-samenleving en het zelfgemaakte genie dat Mario Buatta zelf is. "

Miles Redd

“Ja, Mario was een hoarder, maar alleen van mooie dingen. Ik voel me aangetrokken tot de grote set van acht blauw-witte Delfts porseleinen borden (Perceel 264), die gewoon geweldig zijn als grote onderzetters op een salontafel of als catchalls op een voorhaltafel. Kavel 266, een voorgevormd dessertservies van borden die eruitzien als lentebladeren die in herfstbladeren veranderen, zou een prachtig tafellandschap zijn. Ik hou ook van Kavel 267- nog een dessertservies van bladeren in de kleuren groen en blauw - dat zijn kleuren die ik nooit kan weerstaan. En Perceel 13- een paar groen geschilderde palmen - zou geweldig zijn in mijn eetkamer. "