Door Frank Lloyd Wright ontworpen meubilair wordt geveild

Vier unieke stoelen gemaakt door de legendarische architect voor de Ward W. Willits House ligt voor het oprapen

Bezitten een thuis ontworpen door Frank Lloyd Wright is een droom voor veel architectuurliefhebbers. Binnenkort zal er echter een mogelijkheid zijn om nog een stukje geschiedenis van Lloyd Wright te bezitten, wanneer vier stoelen ontworpen door de overleden architect worden aangeboden als de beste kavels van Christie’s New York Design-uitverkoop op 13 december.

De stoelen zijn afkomstig van de door Wright ontworpen Ward W. Willits House in Highland Park, Illinois, en dateert uit 1902. Behalve dat ze werden gecreëerd door de legende, zetten ze de toon voor 20e-eeuws design, met een geometrische vorm die ongebruikelijk was voor die tijd. Oorspronkelijk maakten ze deel uit van een set van 11 stoelen van verschillende hoogtes die rond de eettafel van het huis zaten.

"Elke set meubels die Wright maakte, was op maat gemaakt voor die opdracht", zei Michael Jefferson, Christie's senior specialist in 20e-eeuws design in Chicago, in

een verklaring. "Maar de Willits-eetkamerstoelen zijn uniek omdat ze het meest skeletachtig en eenvoudig zijn."

Volgens Jefferson hadden de eetkamerstoelen die Wright eerder had gemaakt allemaal een verfraaiing. Maar hij "schafte alle versieringen met de Willits-stoelen af", zei hij. "Niets had ooit zo geometrisch en spaarzaam uitgezien in stoelontwerp."

Een van de twee paar stoelen ontworpen door Frank Lloyd Wright die worden geveild.

Foto: CHRISTIE'S IMAGES LTD. 2019

Ongelooflijk, de stoelen hebben maar twee eigenaren gehad. Nadat Willits en zijn vrouw in het begin van de jaren zestig waren overleden, kocht de architect Walter Sobel uit Chicago de stoelen om zijn recent aangekochte door Frank Lloyd Wright ontworpen huis in te richten. Baker House van 1907. Ze bleven tot dit jaar in het Baker House.

De tweede set stoelen.

Ontdek AD PRO

De ultieme bron voor professionals in de ontwerpindustrie, aangeboden door de redactie van Architecturale samenvatting

Pijl

Nu worden de twee paar stoelen geveild in afzonderlijke kavels, die elk naar verwachting tussen de $ 200.000 en $ 300.000 zullen opleveren. De gelukkige bieder zal een aantal verbazingwekkende opscheppen hebben, aangezien stukken van dezelfde eetset momenteel te zien zijn in de Metropolitan Museum of Art in New York, de V&A in Londen, het St. Louis Art Museum, het High Museum of Art in Atlanta en LACMA in Los Angeles. Deze vier stoelen zouden in particulier bezit zijn.