Look Inside The Wing Londons drømmende, pastellrosa interiør

Wings første internasjonale utpost er den nye favoritten til sin egen interiørdesigner - og med god grunn

Rundt 100 kvinner er samlet i et femetasjes rekkehus i London’s Fitzrovia-distriktet på en forutsigbar regnfull høstkveld. Et hav av mykt pastellinteriør, inkludert polstrede fløyelsstoler fra Portugal og retro-futuristisk belysning fra Italia, blir raskt feid til side for å rydde plass til kveldens begivenhet, da en projektorskjerm slanger seg nedover veggen til kvinneforfatter bøker. Spent skravling og de flimrende skjermene av rosa gull Macbooks setter stemningen som denne nye avlingen “Winglets”, eller Wing-ansatte, forbereder seg på deres innføring i kvinnefokusert co-working-slash-members’-club.

Grunnlagt i 2016 av Audrey Gelman og Lauren Kassan, nå begge 32, The Wing gjorde umiddelbare bølger og sementerte seg helt i den nasjonale debatten om kjønn, rase og inkludering (men ikke uten kontrovers). Likevel, Gelman, en tidligere politiker, og Kassan, en sertifisert oppstartsveteran, visste hvordan formidle kritikk og innhente investeringskapital: Innen 2018 hadde de til slutt 117,5 millioner dollar muliggjør

The Wing å åpne totalt syv ekstra amerikanske filialer, fra West Hollywood til Chicago. Nå går det globalt: først med en lokasjon i London, åpner den 24. oktober, etterfulgt av Toronto i 2020, og en potensiell pied-à-terre i Paris. Hver by ser ut til å ha sin egen fløy - takket i stor grad til klubbens interiør.

Forstørret rosa-hvitt gingham-stoff, samt vindusrute-tekstiler, brukes i ett felles område der portretter av anerkjente britiske kvinner henger.

Foto: Tory Williams

"Det er designet som et sted for kvinner å jobbe og slappe av mellom møter eller etter jobb, et fristed det er enda bedre enn deres egne hjem, ”forklarer Laetita Gorra, leder av The Wings interiørdesign AD PRO. (Mens Gorra stod i spissen for lokasjonen i London, jobbet hun med interiørdesigner Chiara de Rege på de foregående amerikanske utpostene.) Mer menneskelig fokusert enn bedriftens behemoth Vi jobber, The Wing legemliggjør en slags femme “Luftrom”- smidig, kresne og alltid rødt rosa. Den strømlinjeformede pastell elegante estetikken kjører på den samme kule jentestemningen som Glossier (ikke overraskende, The Wing lager sine produkter), og er kalibrert for å gjenspeile selskapets filosofi om kollektiv empowerment, no-nonsense feminisme og dedikert rom for egenomsorg for moderne kvinne. Alt dette gjenspeiles selvfølgelig i den nye utposten i London.

Klubbens grøntinfiserte te-rom bruker firkantede mønstre med stor effekt, fra de treliserte veggene til gulvet.

Foto: Tory Williams

I denne siste inkarnasjonen har The Wing nok en gang satt en lokal spinn på innredningen. Lokasjonen i London dykker ned i britisk kultur med et tesal, en takterrasse med hagegallerier og et portrettgalleri med malerier av anerkjente britiske kvinner. Her var Gorras utfordring rekkehusoppsettet: Det 12 000 kvadratmeter store rommet i Fitzrovia har fem historier. Som sådan svarte designeren med en multi-karakter hyllest til europeisk design. Fra Gaudí-inspirerte fliser som ligger på Perch-kafeen i tredje etasje, til Paris loppemarked-pyntegjenstander spredt over hyller til kvinnebiblioteket i første etasje, utnyttet Gorra en kontinental sofistikering og skjøt den med den lekne siden til britiske design. "Hver etasje har sin egen personlighet," gjenspeiler Gorra, som spesialdesignet mye av de kvinnelige møblene, inkludert den elegante fløyelsstolen i pleierommet. "Jeg hater å velge et favorittbarn, men hvis jeg måtte, ville det være The Wing i London."

Et vannhull i pastell, kjent som The Abborre.

Foto: Tory Williams

Et høydepunkt i The Wings første internasjonale utpost er det maksimalistiske skjønnhetsrommet i andre etasje. Utstyrt med egendefinerte stoffbelegg fra Soane Britain, et trippy speiletak og eksentriske designstykker av den engelske designeren Matilda Goad, konkurrerer med slike som Annabel’s i sin mønstervennlige overflod. Den trellislignende veggdekorasjonen til tesalongen er en passende hyllest til den engelske hagen og sjenerøs takterrasse har det som muligens er verdens første sjakkbrett for kunstgress gulv. Det er også et treningsrom - en første gang for The Wing.

Taket nikker til krøllete møbler fra 1960-tallet samt tradisjonelle engelske hager.

Foto: Tory Williams

Men Gorras kraftigste designkupp er hennes evne til å ta disse engelske stiftene og snu dem på hodet, og overskride de historisk maskuline egenskapene til medlemsklubber. "Hele London er en gutteklubb," sier Zara Rahim, seniordirektør for strategisk kommunikasjon for The Wing. “Det er en stor del av samfunnet her - sigarfrakker, mørke rom, menn som drikker alene. Vi skaper det motsatte her - ikke til tross for den arven, men heller en som er vår egen, for alle kvinner. "

Biblioteket er uten tvil det rommet som ligner mest på The Wings New York-klubber.

Foto: Tory Williams
instagram story viewer